Technologia

Wraz ze zdobytym doświadczeniem oraz biegiem lat wypracowaliśmy własny proces technologiczny produkcji frontów kuchennych. Składa się on z kilku następujących po sobie etapów, przy czym niektóre z nich uzależnione są od preferencji klienta oraz doboru wykończeń, jak np. lakierowanie frontów na wysoki połysk, lakierowanie wielokolorowe, czy fronty grawerowane wg. własnego projektu.

Projektowanie

Z wykorzystaniem zaawansowanego oprogramowania CAD/CAM projektujemy trójwymiarową bryję frontu. Etap ten nie jest powtarzalny i ma miejsce tylko w przypadku tworzenia nowych kolekcji lub frontów, które realizowane są wg indywidualnego projektu klienta. (na życzenie klienta istnieje możliwość wglądu do naszego katalogu projektów frontów kuchennych).

Programowanie

Jest to etap konwersji i translacji pliku wyjściowego z oprogramowania CAD na program zrozumiały dla maszyny. Na typ etapie korygowane są niedoskonałości projektu, dzięki czemu wykluczamy wszelkie wady produkcyjne. Po zakończeniu prac przygotowawczych i obróbki projektu front kuchenny jest gotowy do produkcji.

Obróbka i frezowanie CNC

Na tym etapie powstaje materialny produkt. Maszyna CNC przenosi wszelkie wzory zgodnie z zadanym jej programem na powierzchnię drewna bądź płyty tworząc unikalne wzory i zdobienia produkowanych przez nas frontów.

Lakierowanie

Kiedy surowy front jest odbierany z działu CNC czeka go jeszcze tylko czyszczenie i odtłuszczanie a następnie jest impregnowany i lakierowany zgodnie z wytycznymi klienta. Na typ etapie wykańczamy fronty kuchenne i nadajemy im niepoważający charakter.

Kontrola jakości

Jedyny etap produkcji tego procesu technologicznego, który występuje wielokrotnie. Kontrola jakości naszych produktów następuje po każdym poprzednim etapie produkcji, aż do momentu wysyłki towaru do klienta. Dzięki temu masz pewność, że produkowane przez nas fronty są najwyższej jakości.